AMATEM Kliniği
25 Ağustos 2023

  • Haftanın her günü 09.00-09.30 saatleri arasında her iki katta da günaydın toplantısı yapılmaktadır. Günaydın toplantılarının amacı, kişilerin bir önceki günlerinin nasıl geçtiği, serviste yaşanan önemli olaylar, sorunlar ve bugünleriyle ilgili planları ve kendilerini bugün nasıl hissettikleri hakkında hastaların paylaşımlarda bulunmalarını desteklemektir.

  • Haftanın her günü psikologlar tarafından psikoeğitim grubu olarak SAMBA (Sigara, Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Programı) uygulanmaktadır. Ayrıca haftanın bir günü psikologlar tarafından sanat terapisi grup çalışması yapılmaktadır. Bu psikoeğitim gruplarında bağımlılık süreci ile ilgili bilinçlendirme yapılmakta olup hastalar verilen bilgilere eşlik eden yaşantılarını paylaşmaktadır.

  • Vizitlerde haftanın belirli günlerinde tedavi ekibinin katılımı ile hastanın tedavi süreci değerlendirilmektedir. Aynı zamanda bu vizitlerde hastaların taburcu olduktan sonraki bireysel takipleri de planlanmaktadır.

  • Rehabilitasyon faaliyetleri kapsamında resim, müzik, kişisel gelişim, ve spor gibi çalışmalar haftanın her günü Halk Eğitim Müdürlüğü’nün görevlendirdiği eğitmenler tarafından yapılmaktadır.

          ADRES: Sinan Ercan Caddesi No:29 Kazasker, 34736 Erenköy/Kadıköy/İSTANBUL