Amatem Kliniği
18 Ocak 2018

1-  AMATEM KLİNİĞİ GENEL BİLGİLER

AMATEM kliniği alkol ve madde kullanım bozuklukları tedavilerinin yapıldığı bir kliniktir. İlaç tedavilerinin yanında bireysel psikoterapiler, grup psikoterapileri, alkol ve madde ile ilgili eğitsel çalışmalar, rehabilitasyon ve dışarıya hazırlık faaliyetleri ve aile bilinçlendirme programları yapılmaktadır. Eğitsel faaliyetler için uzun süreli ayıklığın hedeflendiği SAMBA (Sigara, Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Programı)  uygulanmaktadır.

 

AMATEM kliniği 2 katlı olup birinci kat 18 yataklı alkol servisi; ikinci kat ise 15 yataklı madde servisidir. Ayrıca klinik içerisinde 3 yataklı bir yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır. Hasta odaları 3 er veya 4 er kişiliktir. Her odada banyo ve tuvalet bulunmaktadır.

 

Her katta hastaların ortak kullandığı birer adet çok amaçlı salon bulunmaktadır. Hastalar klinik bahçesini 08:30-16:30 saatleri arasında kullanabilmektedir.

Amatem Kliniğinde 1 uzman doktor, 3 asistan doktor, 8 hemşire, 3 yardımcı sağlık personeli ve 2 temizlik elemanı görev yapmaktadır.

 

AMATEM KLİNİĞİ HASTA KABUL ÖLÇÜTLERİ

Poliklinik takipleri süresince yeterli düzelme sağlayamayan ve tedavi motivasyonu iyi olan alkol ve madde bağımlıları yatarak tedavi programına alınabilirler.

Yatış işlemleri yapılacak olan hastaların servisteki görev ve sorumluluklarını üstlenebilmeleri  servis kurallarına uyum sağlamaları gerekmektedir.

Programı tamamlamasına engel olacak sorunu (mahkeme,sınav,iş,banka vb.) olmamalıdır

Arkadaş, kardeş, tanıdık vb. kişiler aynı tedavi döneminde servise kabul edilmezler.

Hastaların en az 28 gün yatarak tedavi görmesi beklenir.

Amatem kliniği hasta yakınları için her ayın 2. ve 4. salı günleri idari bina konferans salonunda saat 13:30 da düzenli olarak aile bilinçlendirme eğitimi verilmektedir.