T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü İstanbul Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları
Eğitim ve Araştırma Hastanesi

AMATEM Kliniği


  • Haftanın her günü 09.00-09.30 saatleri arasında her iki katta da günaydın toplantısı yapılmaktadır. Günaydın toplantılarının amacı, kişilerin bir önceki günlerinin nasıl geçtiği, serviste yaşanan önemli olaylar, sorunlar ve bugünleriyle ilgili planları ve kendilerini bugün nasıl hissettikleri hakkında hastaların paylaşımlarda bulunmalarını desteklemektir.

  • Haftanın her günü psikologlar tarafından psikoeğitim grubu olarak SAMBA (Sigara, Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Programı) uygulanmaktadır. Bu psikoeğitim gruplarında bağımlılık süreci ile ilgili bilinçlendirme yapılmakta olup hastalar verilen bilgilere eşlik eden yaşantılarını paylaşmaktadır.

  • Vizitlerde haftanın belirli günlerinde tedavi ekibinin katılımı ile hastanın tedavi süreci değerlendirilmektedir. Aynı zamanda bu vizitlerde hastaların taburcu olduktan sonraki bireysel takipleri de planlanmaktadır.

  • Rehabilitasyon faaliyetleri kapsamında resim, seramik, mozaik, müzik, kişisel gelişim, yaratıcı drama ve spor gibi çalışmalar haftanın her günü Halk Eğitim Müdürlüğü’nün görevlendirdiği eğitmenler tarafından yapılmaktadır.

          ADRES: Sinan Ercan Caddesi No:29 Kazasker, 34736 Erenköy/Kadıköy/İSTANBUL

          TELEFON: 0(216) 302 59 59 Dahili: 551